Българският баскетболист на Гранада Филип Виденов се представи отлично при загубата на неговия отбор с 68:80 при гостуването на Тау Керамика от четвъртия кръг на АСВ.

Виденов бе най-резултатен за своя отбор с 15 точки, въпреки че започна като резерва. Филип се включи много добре в срещата и само през първите две части отбеляза 10 точки, след което добави още пет. Българският баскетболист се отличи и с една асистенция.

За домакините от Тау много силен мач направиха Пит Майкъл и Игор Ракочевич, които отбеляза съответно 19 и 18 точки.

Развоя на мача вървеше сравнително равностойно през първата част, но през вторите 10 минути шампионите в АСВ успяха да натрупат преднина от осем точки, а през следващите две части успяха да увеличат преднината си и да стигнат до победата с 80:68 точки.

След тази победа Тау Керамика остава единственият непобеден отбор в АСВ с четири победи от четири мача, докато Гранада има две победи и две загуби.