Българският баскетболист Александър Везенков отбеляза две точки за 16:18 минути игра при победата на Барселона над Цървена звезда (Белград, Сърбия) с 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5) в 25-ия кръг на Евролигата. Каталунците обаче са на предпоследното 15-о място с баланс 8/17 и имат основно теоретични шансове да продължат в елиминациите.

Цървена звезда е на 11-а позиция с 10/15 и също надеждите им не са кой знае колко по-сериозни. Най-добрата игра в защита през сезона е основната причина за успеха, пише официалната страница на клуба. Барса изгреждаше като победител още през първото полувреме, когато водеше с 45:24, но унищожителното 26:5 в четвъртия период допълнително даде тежест на успеха. Пау Рибас завърши мача с 18 точки, Петери Копонен е с 16, както и Анте Томич.

Домакините се представиха много добре в края на първото полувреме, както и при стрелбата от зоната за 3 точки, където имаха успеваемост от 75 процента. Българинът, който не започна като титуляр, вкара единствените си точки в четвъртия период на мача за 77:50, а иначе прибави към личния си актив 5 борби и една асистенция.

За Цървена звезда най-добрата дистанция беше в третата четвърт, когато съкратиха пасива си на 13 точки. А 54 отбелязани общо е най-ниската им резултатност през сезона. За Барселона победата идва в чудесен момент, тъй като в неделя им предстои Ел Класико срещу Реал (Мадрид) в местното първенство.