лимпиакос разгроми като гост Паниониос със 101:65 (20:19, 27:18, 20:4, 34:24) в среща от 20-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. Българският национал Александър Везенков беше титуляр за победителите и завърши с 10 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Играчите на Олимпиакос водеха с 47:37 на почивката, след което спечелиха категорично третата четвърт с 20:4 и без проблеми довършиха мача.

Най-резултатен за гостите беше Найджъл Уилямс Гос с 20 точки.

Олимпиакос записа 18-и успех за сезона, като има и две загуби от Панатинайкос, една от които е служебна. Тимът на Везенков е наказан с лишаване от 12 точки заради неявяването си за дербито с ПАО от гръцкото първенство миналия уикенд и заради отказа да играе през второто полувреме срещу същия съперник на полуфиналите за Купата на Гърция през февруари./БТА