Българският национал Александър Везенков изигра добър мач при победата на Арис над гостуващия АЕК Атина със 71:69 (20:22, 20:18, 23:12, 8:17) точки в първи мач от четвъртфиналните плейофи на гръцкото първенство по баскетбол за мъже. Играе се до две победи от три мача. Втората среща е на 16-и май.

19-годишният Везенков започна в титулярната петица и записа 12 точки, 7 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 32:35 минути.

На полувремето имаше равенство в резултата 40:40, а домакините стигнаха до успеха 13 секунди преди сирената с два наказателни удара на Одо Адегбойе.

Александър Янев

източник: Gong.bg

Шампионът на Австрия Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев, постигна втора победа в полуфиналните плейофи в местното първенство. Тимът се наложи над Капфенберг 65:56 (18:13, 14:18, 11:14, 22:11) с точки и поведе с 2:0 победи.

В серията се играе до три успеха от пет мача. Третата среща е на 17-и май.

Александър Янев завърши с 9 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър за 21:31 минути като резерва.

Чавдар Костов започна като титуляр и се отличи с 11 точки, 4 борби, 1 асистенция за 28:07 минути. /БТА