Александър Везенков вкара 12 точки и бе най-резултатен за Олимпиакос при домакинската победа с 84:68 над ПАОК Солун в мач от седмия кръг на гръцкото баскетболно първенство.

Българският национал игра точно 20 минути в мача, като освен 20 точки се отчете и с 3 борби, 4 асистенции, 2 откраднати топки, 1 чадър и нито една грешка.

В "Залата на мира и приятелството" в Пирея домакините имаха известни затруднения до почивката. След първата четвърт гостите от ПАОК водеха с 21:20, но на полувремето Олимпиакос водеше с 41:38. Домакините пречупиха съперника си в третата четвърт, която спечелиха с 25:14 и до края не позволиха да бъдат застрашени.

Шакил МакКисик и Михалис Лунцис също вкараха по 12 точки за Олимпиакос, с 11 завърши центърът Мустафа Фал, а по 10 добавиха Тайлър Дорси и Йоргос Принтезис.

За ПАОК Марвин Джоунс реализира 17 точки, а с 14 се отчете Джош Картър.

В класирането в първенството Олимпиакос е лидер с 12 точки след шест победи в шест изиграни мача. ПАОК е на предпоследното 12-о място със 7 точки от един успех и пет поражения.