Баскетболният национал Александър Везенков изведе Олимпиакос до успех в приятелския турнир в Кипър, в който взе участие в последните два дни. Гръцкият гранд надигра сръбския Цървена звезда с 94:55 (24:13, 23:24, 27:12, 20:6) във финала на надпревара. Това бе втори мач за българина в подготовката на клубния си отбор за новия сезон, тъй като получи почивка след участието си с тима на България на Евробаскет 2022.

Везенков бе най-резултатен в срещата и се отличи с 19 точки, 6 борби и 2 асистенции за 22 минути на терена. Янулис Ларендзакис добави 15 точки, 4 борби и 6 асистенции.

За Цървена звезда с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции завърши Лука Митрович.

Баскетболистите на Олимпиакос натрупаха двуцифрена преднина още след първите 10 минути игра, а на почивката водеха с 47:37. Преди последната четвърт резултатът бе 74:49 в полза на гръцкия тим.