Барселона постигна пета поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания. В двубой от петия кръг вицешампионите се наложиха като гост на Андора с 89:66 (24:20, 23:20, 23:12, 19:14) точки. Българинът Александър Везенков игра 11 минути като резерва за каталунците и завърши с 2 точки и 2 борби.

За Барселона по 15 точки реализираха Джъстин Долман и Анте Томич. Барселона е начело в класирането с пълен актив от пет победи. Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина, със Станимир Маринов, допусна първа загуба в първенството на Косово. В среща от шестия кръг Сигал отстъпи като домакин пред Пея с 65:68 (20:13, 18:14, 17:13, 10:28) точки.

Маринов започна в стартовата петица на Сигал Прищина и се отчете с 6 точки, 5 борби, 6 асистенции и 1 чадър за 29 минути. Пея е лидер в класирането с пълен актив от шест успеха, а Сигал Прищина на второ място с пет победи и една загуба./БТА