Българският баскетболист Александър Везенков и неговият Барселона стартираха с поражение в Евролигата. Барса загуби гостуването си на първенеца на Турция Пинар Кършияка с 62:71 (18:18, 9:11, 11:25, 24:17) точки в първия кръг на група С.

За Везенков това бе дебют в най-престижния турнир на Стария континент.

Националът се появи в игра като резерва в средата на първата част. 20-годишният българин завърши с 2 точки за 7:45 минути.

През близо 5000 зрители в Турция двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. Домакините решиха мача в третата част, която спечелиха с 25:11 точки. В последната четвърт гостите бяха по-добри, но не успяха да стигнат до обрат.

За победителите, за които това беше дебют в турнира, се отличиха Колтън Айверсън с 16 точки и Кени Гейбриъл с 12 точки и 10 борби.

За Барселона най-полезни бяха Джъстин Доелман с 14 точки и Ефстратиос Перпероглу с 11 точки./БТА