В мач от испанската баскетболна лига АСВ Гранада допусна доста тежка загуба при гостуването си на Ховентут Бадалона със 76:93 точки.

Българският баскетболист на Гранада Филип Виденов отбеляза едва 5 точки за близо 13 минути престой на паркета, а също така успя да вземе и една борба.

В отсъствието на все още възстановяващата се от контузия млада звезда Рики Рубио, за Ховентут най-резултатен бе Демонд Малет с 15 точки, а още шестима баскетболисти от отбора от Бадалона отбеляза повече от десет точки.

За Гранада се отличиха Хънтър и Сцепанович, които отбелязаха по 15 точки.

Отборът на Гранада стоя равностойно на своя съперник само през първата и последната част, докато през останалото време на паркета бе само отборът на Ховентут, който диктуваше играта.

След тази загуба Гранада се намира на осмо място, докато Ховентут се намира на шесто място. На първите три места в АСВ се намират отборите на Уникаха, Барселона и Тау Керамика, които имат по пет победи и една загуба. Реал Мадрид е едва на дванадесето място с две победи от пет мача.