В мач от 3-я кръг на баскетболното първенство на Испания АСВ Виве Менорка допусна тежка загуба с две точки разлика от Хувентут Бадалона – 73:75.

Българският баскетболист Калоян Иванов игра близо 8 минути за своя отбор, но не успя да отбележи нито една точка и се отчете само с една борба в защита.

Домакините от Менорка започнаха много силно мача и преди последната четвърт се виждаха и победители, след като водеха с 62:53, но в последните десет минути водени от звездата си Брайс Райт каталунците наваксаха пасива от девет точки и в крайна сметка спечелиха срещата с две 73:75.

След тази загуба Менорка остана на 15-о място във временното класиране без победа от началото на сезона, докато това е втора победа за Хувентут.