Отборът на Сепси, с българката Борислава Христова в състава си, започна с победа в плейофите на румънското първенство по баскетбол за жени. Тимът надделя убедително над Муреш след 105:37 (27:9, 26:9, 24:9, 28:13) в първия мач от четвъртфиналните серии.

Националката изигра силен двубой и се отличи с 21 точки, 7 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки за 29:17 минути като титуляр.

От нейните съотборнички Кадия Кейв записа 22 точки и 13 борби, а Кейлани Купър беше най-резултатна за Муреш с 16 точки.

В серията се играе до две победи, а втората среща е насрочена за 26 март.

Кефлавик, където играе българката Карина Константинова, претърпя поражение от Гриндавик с 57:63 (15:15, 9:15, 12:17, 21:16) като гост в мач от 28-ия кръг на първенството на Исландия.

Националката записа 10 точки, 7 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки за 28:33 минути като титуляр.

Кефлавик има в актива си 23 успеха и 4 поражения, заемайки първо място в класирането. На 29 март тимът ще играе срещу Фьолнир.