В мач от 18-ия кръг на турската женска ТВВ лига, Панкюп ТЕД Колежи на Зоя Станоева записа своята единадесета победа, надделявайки над Бурхание Беледие със 75:70, информира bulgarianbasket.com.

През цялото време срещата вървеше напрегнато и до последните минути не се знаеше кой ще бъде крайният победител. За наша най-голяма радост, сънародничката ни се представи на високо ниво и заедно с колежките си от Панкюп си заслужи успеха.

Зоя Станоева прекара почти 35 минути на терена, за които успя да отбележи 13 точки, подаде 7 асистенции и взе 1 борба. За домакините Панкюп Анита Мур завърши с дабъл дабъл – 20 точки и 14 борби, а Лиса Уилис – 18 точки и 9 борби.

От гостенките Арниша Картър също направи дабъл дабъл с нейните 15 точки и 12 борби и Нина Норман, отбелязала 13 точки.

Във временното класиране Панкюп ТЕД Колежи заема 6-тото място, докато Беледие са още по-надолу в таблицата – на девета позиция. Безспорен лидер без загубена точка е тимът на другата българка в турското първенство – Фенербахче на Гергана Брънзова-Ерденай, които довечера излизат срещу Галатасарай.