Българският баскетболист Станимир Маринов игра 21 минути при разгромната победа на Сигал Прищина като гост на Велазними със 133:69 (35:13, 31:28, 39:12, 28:16) точки в среща от 15-ия кръг на мъжкото първенство на Косово.

Маринов се отличи с 13 точки, 4 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки. Сигал Прищина има 11 победи и 3 загуби, заема второ място във временното класиране, но е с мач по-малко. Отборът на Сарагоса, където играе българката Жаклин Златанова, загуби като гост от Авенида с 56:76 (11:16, 13:20, 12:23, 20:17) точки в среща от 18-ия кръг на женското първенство на Испания.

Златанова записа 10 точки, 7 борби, 6 асистенции и 1 отнетa топкa за 38 минути като титуляр. Сарагоса е на четвърто място в подреждането с 12 победи и 6 загуби. В италианската Серия А2 за жени Витербо, с Роксана Йорданова, победи гостуващия Ирпино със 72:61 точки след продължение в двубой от 17-ия кръг. Редовното време завърши 59:59. Българката изигра силен мач и се отличи с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции за 43 минути. Витербо е с 9 победи и 8 загуби и заема седмо място във временното класиране./БТА