Националът Деян Иванов и неговият КК Сплит загубиха гостуването си на Цървена звезда в 7-я кръг на Адриатическата лига със 79:86 в зала „Пионир” в Белград.

Хърватите записаха 4-то поражение и са 7-ми във временното класиране преди последните 3 срещи от кръга довечера. Деян Иванов записа 3 точки и 4 борби за 30 минути на терена като титуляр. КК Сплит не успя да прекъсне серията си от 17 години без победа в Белград, въпреки че двубоят снощи бе доста равностоен и на почивката домакините водеха само с 2 точки – 40:38.

Решаваща за успеха на сърбите бе третата четвъртина, която Звезда взе с 5 точки – 24:19 и въпреки оспорваната последна част КК Сплит претърпя поражение. За хърватския клуб най-резултатен бе Андрия Стипанович с 22 точки, а за домакините от Белград Тадия Драгичевич вкара 28 точки, докато Омар Куук завърши с 21 пред почти 2 хиляди зрители в залата.

„Мисля, че показахме доброто лице на КК Сплит, тъй като до самия край не се знаеше кой ще стигне до успеха. Ако продължаваме така, победите ще дойдат. Играхме добре среду един от лидерите в Адриатическата лига”, коментира Деян цинитиран от хърватски медии.