Хърватският Сплит, където играе българинът Деян Иванов, загуби домакинството си на участника в Евролигата Партизан с 69:84 точки в 13-я кръг на Адриатическата лига. Единият от близнаците Иванови отбеляза 7 точки и овладя 5 борби за 21 минути на терена.

Това бе 8-то поражение на КК Сплит, което го отведе на 10-то място във временното класиране с актив 5-8. Начело в подреждането е именно сръбският Партизан със само 1 загуба от 13 мача до тук. Хърватите започнаха по-добре двубоя и поведоха със 17:10 точки в първата четвъртина, но Партизан наваска изоставането си до почивката и след 20 минути резултатът бе 38:39 точки. Отново гостите бяха по-добрият отбор на паркета след полувремето, а в последната част Сплит на Деян Иванов отбеляза само 9 точки срещу 18 за съперника.

В следващия кръг тимът на българския баскетболист посреща КК Загреб на 15-ти декември.