Българският баскетболист Деян Иванов отново бе най-добър за своя Задар при победата на отбора в мач от Адриатическата лига. За 30 минути той наниза 20 точки, овладя 5 борби, подаде 2 асистенции и удари чадър, повеждайки отбора си към успех срещу Юнион Олимпия с 87:80 в много интересен мач, пише bulgarianbasket.com. Задар е на трето място във временното класиране с 8 победи и 4 загуби. Първи е Цървена звезда с 10 успеха и 2 поражения. На второ място с изигран мач по-малко е Партизан, който при евентуален успех ще заеме еднолично първата позиция, тъй като до момента има 10 победи и само 1 загуба.

Друг роден баскетболист - Илиян Евтимов, играещ в германския Дойче Банк Скайлайнерс, беше най-добър за разгрома на отбора си срещу ЕВЕ Баскетс Олденбург с 84:53. Евтимов бе най-резултатен със своите 20 точки, 4 борби и 2 асистенции само за 20 минути игрово време. Той стана и MVP на мача с коефициент 21. Скайлайнерс се намират на четвърто място в класирането след четвъртата си поредна победа.

В най-силната испанска женска дивизия Жаклин Златанова и нейният Екстругаса Кортегада загубиха нещастно с 4 точки от Алкон Авенида. Българката беше на паркета 28 минути, за които записа 5 точки и 4 борби. Отборът й загуби с 78:74 и се намира на предпоследното 13-о място в класирането.

Другата българка в тази дивизия също загуби. Евелина Гунева и нейният Кади ла Сеу отстъпиха като гост на Еспаньол със 77:69. Гунева игра 23 минути, като записа 5 точки и 7 борби. Отборът й заема деветата позиция във временното класиране след 12 изиграни кръга.

В следващата по сила испанска дивизия – Лига Феменина 2 – Радостина Димитрова направи невероятен мач за своя Бургос. Българката помогна за победата на отбора си над Арос с 96:83, отбелязвайки 20 точки, 5 борби и 2 асистенции. С успеха си отборът на българката еднолично заема първото място.

Екатерина Димитрова и нейния Ланд загубиха от Бурж в слабо резултатен мач от първата дивизия на френското първенство при дамите. Димитрова вкара 9 точки и хвана 5 борби, а мачът завърши при 50:46 в полза на Бурж.

Гранада на Филип Виденов записа победа като домакин срещу Гран Канария. Националът ни игра 8 минути и не можа да се разпише, а отборът му заема деветото място в класирането в испанското първенство.