Отборът на Кахасол, където играе българският национал Калоян Иванов записа загуба в 32-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Кахасол загуби със 78:83 точки от Билбао и заема 11-то място в класирането с 15 победи и 17 загуби два кръга преди края на редовния сезон.

Калоян Иванов бе резерва, игра 19 минути и завръши с 10 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 "чадър".

Във Франция Илиан Евтимов бе най-резултатен за тима на Шалон, който победи като гост Ортес с 81:79 точки в среща от 28-ия кръг на шампионата. Евтимов бе титуляр и изигра силен мач. За 31 минути на терена той направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 борби и добави 1 асистенция.

Шалон е на второ място в класирането с 19 победи и 9 загуби.Отборът на Пари Левалоа, където играе Васил Евтимов, записа победа със 77:72 точки над Орлеан в друг мач от кръга, информира БТА.

Българинът игра 14 минути и завърши с 2 точки и 2 борби. Пари Левалоа е на 9-то място в класирането с 11 победи и 17 загуби.

Стяуа, с Христо Николов в състава си, записа втора поредна загуба във финалния плейоф на румънското първенство - като гост на Плоещ със 72:82 точки.

Николов игра 20 минути, през които отбеляза 10 точки и добави 5асистенции и 1 "открадната топка". Мач номер 3 от серията е на 3-ми май в Букурещ.