Илиан Евтимов изигра силен двубой за Елан Шалон в петия кръг на френското първенство по баскетбол за мъже. Елан Шалон победи Страсбург с 80:70 точки, а Евтимов бе най-резултатен в срещата с 19 точки. Той добави 2 бореби и 1 асистенция. Елан Шалон дели второто място в класирането с 4 победи и 1 загуба.

Втора поредна победа в гръцкото първенство постигна Кавала. Тимът, където играе Чавдар Костов, победи Маруси със 70:59 точки като гост в мач от третия кръг. Костов игра 18 минути и се отчете с 8 точки и 3 борби.

Екатерина Димитрова и Шарлевил постигнаха победа в седмия кръг на френското първенство за жени - над Лион у дома с 56:46 точки. Димитрова бе титуляр, игра 25 минути и завърши срещата с 2 точки, 2 асистенции, 1 борба и 1 открадната топка. Шарлевил дели осмо място в класирането с 3 победи и 4 загуби.

Във втора дивизия на женското баскетболно първенство на Италия Мерчеде Алгеро загуби у дома от Болцано с 51:54 точки в среща от шестия кръг.

За домакините Радостина Славова записа 19 точки, 10 борби и 3 асистенции за 33 минути като титуляр.

Сернавимар Маргера на Анна Римпова загуби от Болоня с 61:70 точки. Българката се отчете с 16точки и 5 борби за 34 минути игра.

В южната дивизия Витербо загуби от Сиена с 49:62 точки. За Витербо Роксана Йорданова завърши с 4 борби и 2 асистенции за 23 минути.

Фотоаматоре Фиренце, с Лиляна Илиева в състава си, загуби от Анкона с 44:60 точки като домакин. Българката игра 24 минути като резерва и завърши с 10 точки и 4 борби.