Отборът на Тофаш (Бурса), с българина Калоян Иванов в състава си, постигна втора победа през новия сезон в първа лига на първенството на Турция по баскетбол за мъже.
Тофаш спечели срещу гостуващия Пертевниял с 88:81 (19:21, 26:28, 21:16, 22:16) точки.

Иванов игра 29 минути като титуляр и беше най-резултатен с 24 точки,4 борби и 2 асистенции.

След успеха Тошаф излезе начело в класирането.

Кавала, където играе Чавдар Костов, допусна първа загуба в първенството на Гърция, след като във втория кръг отстъпи като гост на Трикала с 64:73 точки.

Костов игра 33 минути като титуляр и се отличи със 17 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Отборът на Палаканестро, с Христо Захариев в състава си, постигна първа победа за сезона, след като се наложи над Имола с 87:53 точки в мач от третия кръг в Серия А2. Палаканестро Триест има актив от победа и 2 загуби.