Косовският тим Сигал Прищина защити титлата си в Балканската лига по баскетбол за мъже. Сигал, с българина Станимир Маринов в състава си, загуби срещата-реванш от финала като гост на Морнар Бар (Черна гора) с 68:75 (15:23, 24:12, 8:22, 21:18) точки, но след успеха в първия мач с 82:68 спечели трофея за втора поредна година.

Домакините изиграха силен мач и имаха аванс от 13 точки в началото на последната четвърт, но не успяха да преодолеят пасива от 14 точки от първия двубой.

Играчите на Морнар водеха с 39:35 на почивката. Те оизиграха страхотна трета част и след серия от 17:1 взеха аванс от 57:47 след 30 минути. След 11:2 в началото на последната част Сигал намали разликата до 4 точки. 2:30 минути преди сирената обаче домакините отново се откъснаха напред, този път с 11 точки, но спечели само със 7 точки, което не беше достатъчно за трофея.

Станимир Маринов игра 26 минути за Сигал и завърши с 6 точки, 3 борби, 3 отнети топки и 2 асистенции. Най-полезен за отбора беше Джейсън Уошбърн с 26 точки и 11 борби. Дардан Бериша реализира 15 точки.

За Морнар 22 точки наниза Ламонт Джоунс, а 20 точки и 6 борби добави Балша Радунович. /БТА