Българският баскетболист Деян Иванов и неговият отбор КК Сплит записаха нова победа в Адриатическата лига у дома срещу КК Загреб със 73:66, съобщи bulgarianbasket.com.

Играчите на треньора Слободан Суботич губеха до края на третата четвърт, когато успяха да поведат за първи път в срещата. Гостите играеха много добре до този момент като дори в един момент водеха с 14 точки.

След като разликата стана 33:47 в началото на третата част, последва серия от 15:1 за домакините от Сплит и резултатът бе изравнен 48:48. Гостите отбелязаха едва 5 точки в тази четвърт. Оттам до края вече отборът на Иванов контролираше играта и след 4 тройки в последната част победи с крайното 73:66.

Българинът започна в стартовата петица и след като игра 22 минути, успя да запише 10 точки, 3 борби и отнета топка.

В другите срещи от този кръг на Адриатическата лига правят впечатление загубата на Цибона у дома от Задар 77:82, както и тази на изпадналия във финансова криза Цървена Звезда от Хемофарм с 92:101. Партизан води убедително с 13 победи и само една загуба, а Сплит дели 9-10-то място с Войводина Нови Сад.

Следващата седмица на 22 декември Деян Иванов и съотборниците му ще пътуват до Белград за последен мач за 2007 година срещу ФМП Железник.