Най-добрият български баскетболист за 2006 година Филип Виденов приключи участието си в италианското първенство. Неговият тим Солсоника Риети няма повече мачове, след като редовния сезон завърши, а отборът не успя да се класира за плейофите. Риети остана на 13-то място след доста посредствено представяне през годината.

В последния кръг от редовния сезон Виденов и компания отстъпиха драматично на Канту с 83:86. Успехът бе от решаващо значение за гостите, които се класираха за плейофите.

Филип Виденов игра 19 минути за Риети и завърши с шест точки и две борби. Само един от изстрелите му от игра обаче намери ринга, като останалите четири точки бяха реализирани от наказателни удари. Съотборникът му Морис Финли бе най-резултатен в мача с 27 точки.

Въпреки резултата, Канту имаше преднина почти през целия двубой, като не остави и за момент инициативата на домакините.

Все още не е ясно къде ще играе Филип Виденов през следващия сезон. Договорът му със Солсоника Риети изтича на 30 юни тази година.

В четвъртфиналните плейофи в Италия, които започват на 7 май, ще се срещнат: Монтепаски – Упим Болоня, Лотоматика – Канту, Еър Авелино – Капо Д’Орландо, Премиата Монтегранаро – Армани Джийнс Милано. Играе се до три победи от пет мача.