Отборът на Манреса претърпя трета загуба в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса загуби гостуването си на Ховентуд със 71:83 точки.

За гостите българският национал Александър Янев игра 16 минути като резерва и завърши с 2 точки и 2 борби.

БК Донецк победи като гост Днипро с 67:50 точки в мач от осмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Украйна. За победителите Калоян Иванов беше резерва. Той игра 18 минути и се отличи с 5 точки, 6 борби и 3 асистенции. След тази победа Донецк е на пето място в класирането с 4 победи и 1 загуба. Лидер в Азовмаш с 5 успеха и 1 поражение.

Роксана Йорданова изигра нов силен дебют за тима на Сан Салваторе Селарджус във втория кръг на баскетболната Серия А2. Българката беше най-резултатна - 17 точки, 9 борби и 2 асистенции при победата у дома с 63:59 точки след продължение срещу Валмадрера.