Българската баскетболистка Радостина Димитрова бе във вихъра си за поредната победа на Виаонети Винарос във втора испанска дивизия LF2. Този път тя и съотборничката й Мария Цанкова се изправиха срещу друга българка от този шампионат - Радмила Нешева от състава на Биурарена. Благодарение най-вече на силната игра на Димитрова гостите спечелиха с убедителното 75:54. Дъщерята на известната наша баскетболистка от близкото минало Евладия Славчева започна срещата и за 31 минути игра вкара 21 точки, като отчая домакините със страхотната си стрелба от зоната за три точки. Тя вкара 5 тройки от общо 8 опита.

Мария Цанкова влезе като резерва и отбеляза точка и хвана 2 борби, докато за домакините Нешева игра 19 минути и вкара 5 точки.

След победата Виаонети Винарос продължава да бъде на четвърта позиция в класирането със 7 победи от 10 изиграни срещи. Биурарена е в златната среда с 5 победи и също толкова загуби. Продължава да води Хувентут Мариана без загубена среща.

Следващата седмица, в последния за 2007 година кръг, Виаонети Винарос посреща Обенаса Навара, докато Биурарена гостува на Кахаканариас.