Йордан Бозов и неговият отбор Бургос допуснаха втора загуба поред в шампионата на втора испанска дивизия. Те паднаха у дома от отбора на Плюс Леида с 79:90 точки, съобщава bulgarianbasket.com.

Бозов бе титуляр за своя тим и престоя общо 21 минути на терена. За това време той завърши с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Самият двубой започна много добре за Бургос, като в 12-та минута те водеха с 31:17. В следващите осем минути обаче гостите отговориха с 29:11 и се оттеглиха с точка преднина на почивката.

В третата част Бургос започна с пет поредни точки, но Леида отговори с 11 и пое контрола над събитията на терена. Третата част завърши с преднина от 12 точки за гостите и в последната четвъртина те успяха да запазят аванса си и да се поздравяват с успеха.

Леонардо Майнолди от Леида бе най-резултатен в срещата с 28 точки, а за домакините Диего Ло Грипо вкара най-много - 18.