В Адриатическата лига Деян Иванов отбеляза 10 точки и грабна 5 борби за успеха на неговия КК Сплит над словенския Хелиос Домжале като гост с 91:85. Иванов игра 26 минути и бе точен на два пъти от зоната за 3 точки. Мачът се реши в последната част, спечелена от гостите с 11 точки разлика (27:16).

В най-интересната среща от този кръг на Адриатическата лига УЛЕБ отборите Цървена Звезда и Будучност играха продължение, за да излъчат победител. В крайна сметка победи Цървена Звезда със 115:114, съобщава bulgarianbasket.com.

Изненада е загубата на Цибона у дома от Войводина със 68:78, както и тази на ФМП Железник от Загреб със 72:75.

В Гърция Димитър Ангелов игра 11 минути и вкара 3 точки за победата на Олимпия Лариса над АЕК със 71:67. Тази победа изкачи отбора на 5-то място във временното класиране след 12 изиграни кръга.

В испанската АСВ Божидар Аврамов не бе в групата на Памеса Валенсия, които се препънаха у дома срещу ТАУ Керамика със 74:76.