Българският баскетболен национал Дейвид Кравиш и неговият отбор Уникаха победиха Фуенлабрада със 117: 85 (35:21, 21:16, 27:25, 34:23) като гости в Мадрид в среща от 11-ия кръг на елитното първенство на Испания. Успехът бе шести пореден в шампионата за американеца с български паспорт и съотборниците му.

Кравиш изигра много силен мач и завърши като най-резултатен за победата с 25 точки, 2 борби и 2 асистенции за 22 минути.

Баскетболистите на Уникаха заемат третото място във временното класиране с 8 победи и 3 поражения.

Тимът от Малага ще гостува на Барселона в следващия кръг на 18 декември.

В двубой от 11-ия кръг на втора дивизия в Испания отборът на Паленсия, с българина Константин Костадинов в състава, победи като гост Оуренсе с 82:66 (24:20, 20:14, 23:14, 15:18).

Костадинов се отчете с 9 точки и 2 борби за 17 минути на терена за десетия успех на тима от 11 мача.

Паленсия, който заема второ място във временното подреждане, ще приеме Бургос в среща от 12-ия кръг на 16 декември.