Албена Брънзова с нейният МКБ Юролизинг постигна трета убедителна победа в унгарската първа дивизия. Този път МКБ се наложи като гост на Вашаш с 91:50 точки. Пред около 500 зрители в Будапеща три чужденки бяха в основата на успеха на Юролизинг. Сръбкинята Йелена Милованович с 22 точки, украинката Олександра Горбунова с 20 и Брънзова с 14 точки вкараха повече отколкото целия отбор на Вашаш, съобщава bulgarianbasket.com.

Това е третият сезон за 36 годишната българка в МКБ Юролизинг. Преди това тя игра в конкурентния Мизо от Печ две години.

Във втория кръг на Адриатическата лига при жените българките постигнаха победи. Госпич с Елена Йоловска надделя като гост над Будучност с 90:82 точки. Българката бе резерва и за 18 минути записа 12 точки и спечели 1 борба. Шибеник с Евелина Гунева победи Войводина с 30 точки разлика - 97:67.

Радостина Димитрова и Мария Цанкова записаха първа домакинска (и втора общо) победа с техния Виаонети Винарос, след като късно снощи надиграха Хувент Палма със 73:64 точки. Срещата бе от 4-ия кръг на испанската втора лига.

Радостина Димитрова отново попадна в стартовата петорка на своя тим, игра 22 минути и вкара 7 точки. Освен това тя прибави към актива си 3 овладени и 3 отнети топки. Топ стрелецът на българското първенство от миналата година Мария Цанкова влезе като резерва, но завърши с 8 точки и 2 борби само за 9 минути и половина игра.

След този мач Виаонети Винарос се изкачи на 5-то място с актив от 2 победи и 2 загуби след 4 изиграни кръга. Следващата неделя те гостуват на СР Лима Хорта, отбор без спечелен мач до този момент и на последното 14-то място в класирането.

Дойче Банк Скайлайнърс постигна втора поредна победа в германската Бундеслига и вече се намира в горната половина на таблицата. Този път Скайлайнерс победи Тюбинген със 78:70 точки, което бе първи успех за сезона като гост.

Българинът Илиян Евтимов отново бе сред най-добрите за своя тим, като реализира 21 точки. Той вкара 5 от 6-те тройки на Дойче Банк, а освен това добави 7 борби и 3 асистенции. Всичко това само за 29 минути игра, достатъчно да му донесе впечатляващ коефициент от 25.