Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов в състава си, постигна победа, а Мелия и Симеон Лепичев допуснаха загуба в срещи от 13-ия кръг на испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол за мъже.

Аликанте надделя над гостуващия Овиедо с 83:73 (23:16, 19:11, 19:25, 22:21) и записа осми успех за сезона. Константин Костадинов беше титуляр и се отчете със 7 точки, 1 борба, 3 асистенции и 3 отнети топки за 27:05 минути игра. Тимът заема пето място във временното класиране с осем победи и пет поражения.

Мелия загуби драматично домакинството си на лидера Естудиантес с 80:81 (17:23, 18:22, 24:16, 21:20). Отборът заема 11-о място в класирането с пет победи и осем поражения. Симеон Лепичев беше в стартовия състав и завърши с 9 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 16:29 минути на терена.

На 17 декември Менорка, където играе Емил Стоилов, е домакин на Бургос.

В следващия кръг на 20 декември Мелия ще гостува на Реал Валядолид, а Аликанте на Оуренсе.