Отборът на Паленсия, с българина Константин Костадинов в състава си, загуби от Бургос като гост с 65:89 (12:21, 14:24, 21:21, 18:23) в среща от 29 кръг в лига LEB Oro  в мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Крилото стана най-полезен играч за своя тим в срещата, след като записа 11 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки за 14:13 минути игра.

От неговите съотборници Хосе Сориано вкара 10 точки, а Алехандро Лопес бе най-добър за Бургос с 15 точки.

Паленсия има 24 успеха и 5 поражения, заемайки на второ място в класирането.

Емил Стоилов и Менорка започнаха с победа на плейофите в Испания. Тимът спечели срещу Ла Рода с 82:63 (24:13, 16:15, 23:19, 19:16) като гост в първия мач от осминафиналите в лига LEB Plata.

Българинът беше титуляр, игра 20:21 минути и се отчете с 6 точки, 5 борби, 1 отнета топка и чадър.

В серията се играят две срещи. Вторият двубой между Менорка и Ла Рода ще бъде на 22 април. / БТА