Победа и две загуби записаха българските баскетболисти в изминалия кръг на испанската втора дивизия, информират от родната федерация.

Симеон Лепичев и Гипускоа надвиха като гост Оренсе с 83:76. като преднината им бе още по-голяма в хода на срещата. Центърът се включи от пейката, като за 14 минути се отчете с 2 точки и 4 борби.

Паленсия на Димитър Димитров отстъпи при визитата си на Реал Бетис с 68:85, като голямата разлика се получи най-вече през втората четвърт. Националът не бе сред титулярите, като за 18 минути записа 8 точки, 3 борби и 1 асистенция.

Павлин Иванов, Емил Стоилов и Менорка също стъпиха накриво при гостуването си на Картахена, губейки със 70:78. И двамата национали започнаха в стартовата петица. Иванов игра 35 минути, а за това време завърши с 10 точки, 3 борби и 2 асистенции. Стоилов бе на паркета едва 8, като остана с 2 точки и 1 борба.

След този двубой Гипускоа с баланс 3-2 във временното класиране, докато Паленсия и Менорка са с 2-3.