Баскетболният отбор на Валенсия се справи като гост на Олимпиакос с 96:85 в Евролигата. Българската звезда Александър Везенков игра 20 минути, като бе един от най-продуктивните за гръцкия тим, като записа 14 точки и 7 борби. Костас Слукас бе най-резултатен за Олимпиакос с 18 точки., докато Боян Дублевич вкара 20 за Валенсия и направи 9 борби.

Испанският тим не даде шанс на своя опонент, като загуби само една четвърт. „Прилепите“ взеха добър аванс още на старта и допуснаха обрат.

Валенсия са пети в класирането, като имат девети победи и 5 загуби. Олимпиакос остава 9-и със 7 успеха и 6 поражения.

Ето всички резултати от мачовете от 14-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже:

класиране:

Водят Барселона и ЦСКА Москва с по 11 победи и 3 загуби, пред Реал Мадрид 9/5, Байерн 9/5, Валенсия 9/5, Зенит 8/4, Олимпия Милано 8/5, Олимпиакос 7/6 и други.