Националът Деян Иванов изигра пореден силен мач за своя КК Задар в Адриатическата лига по баскетбол. Хърватският шампион победи сръбския Хемофарм с 89:75 точки. Българинът записа дабъл-дабъл – 16 точки и 12 овладени борби за 31 минути на терена и бе с основен принос за успеха, пише bulgarianbasket.com.

Единият от близнаците Иванови попада в Топ 10 в класацията за Най-полезен играч на Адриатическата лига със среден коефициент 14.95 за 19-те изиграни от него мача. Начело е Анте Томич от КК Загреб с 21.35. Деян попада и в класирането по друг от основните показатели – овладените отскочили топки. Иванов заема петото място със средно 7 борби на мач, а лидер и в тази класация отново е Томич с 8.76.

До края на редовния сезон остават 7 кръга, а класиране на хърватския гранд за финалната четворка няма да е изненада. Следващата седмица КК Задар, който продължава да е на четвърто място в класирането с 13 победи и 6 загуби, се изправя срещу словенския Кърка Ново Место.