Капитанът на българския национален отбор по баскетбол Филип Виденов започна добре сезона в руското първенство с новия си тим Нижни Новгород.

Виденов не бе титуляр за състава на Зоран Лукич, но впоследствие записа 28 минути на терена, и бе в основата на успеха с 86:73 над УНИКС Казан.

Нижни Новгород изигра много силна трета четвърт, в която пречупи съперника, който водеше с пет точки на почивката - 44:49. В третия период обаче Нижни наниза 28 срещу само 12 за Уникс. Гостите от Казан реализираха само 24 точки за цялото второ полувреме - по-малко от отбелязаните от тях 29 във втората десетка.

Виденов вкара 10 точки, като бе един от четиримата играчи на Нижни с двуцифрен актив. Той добави към актива си и две асистенции и три борби.

УНИКС все още не може да се отърси от отпадането в квалификациите за Евролигата, като Терел Лайдей, Ян Воюкас и Костас Каймакоглу вкараха по 13 точки.

Най-резултатен в мача бе Примоц Брежец с 16 точки и 10 борби за Нижни Новгород.

В неделя Нижни започва участие и във ВТБ Лигата, като първият мач е домакински, срещу чешкия Нимбурк.