Отборът на Деян Иванов, КК Сплит постигна първата си победа за новия сезон в Адриатическата лига. Хърватите победиха драматично у дома с 77-76 ФМП Железник.

Във втори пореден двубой младият българин бе титуляр за своя отбор и игра общо 20 минути. В тях той постигна 7 точки и 3 борби, съобщава bulgarianbasket.com

Срещата започна зле за Сплит, които изоставаха с 13-23 след първите десет минути. Във втората част те не успяха да намалят аванса и изоставаха с 11 точки, на полувремето.

Във второто полувреме домакините започнаха постепенно да намаляват разликата. Така в края на третата четвърт тя бе едва пет точки. Драмата в края на двубоя бе пълна. Първо Сплит поведе с 77-76 след успешен наказателен удар на Стипанович. След това Предраг Самарджийски от гостите изпусна два, 10 секунди преди края. ФМП овладя борбата, но не успя да отбележи на два пъти и така изпусна победата.

Марлон Гарнет бе най-резултатен в двубоя със своите 23 точки, а Дамян Рудеш добави 14 и 5 борби. За гостите на висота бяха Драган Лабович с 18 точки и Предраг Самарджийски с 10 точки и 8 борби.