Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия ЦСКА Москва (Русия) със 72:59 в среща от 24-ия кръг и записа десети успех за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Българинът Александър Везенков игра 12:20 минути за домакините и се отличи с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция.
Гърците решиха мача след отлична трета четвърт, която спечелиха с 21:4.

Костас Папаникулау вкара 19 точки и спечели 7 борби за Олимпиакос, а Никола Милутинович се отличи с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 12 борби. За гостите 20 точки реализира Майк Джеймс.

Олимпиакос е на 11-о място в класирането с 10 победи и 14 загуби, а ЦСКА Москва заема четвъртата позиция с 16 успеха в 24 мача.

Лидерът в класирането Анадолу Ефес (Турция) надделя над гостуващия Жалгирис (Литва) с 96: 91 и записа 21-а победа за сезона и девета поредна. Турският тим може да се класира за финалите в надпреварата още днес при благоприятен развой в останалите пет мача по-късно днес.

Шейн Ларкин завърши с 25 точки за победителите, а Василие Мичич добави 22. За Жалгирис се отличиха Зак Леди с 22 точки и Кей Си Ривърс с 20.

Реал Мадрид спечели гостуването си на АЛБА Берлин със 103:97 точки. Испанците поведоха с 26 точки разлика още през първата част и до края доминираха. С по 27 точки за победителите се отличиха Антъни Рандолф и Джейси Керъл, а за АЛБА 17 точки реализира Рокас Гиедрайтис.

Баскония (Испания) победи АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 79:65 след 15 точки и 9 борби на Торнике Шенгелия.

Срещи от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

Анадолу Ефес (Турция) - Жалгирис (Литва) - 96:91 (19:20, 21:23, 23:22, 33:26)
Алба Берлин (Германия) - Реал Мадрид (Испания) - 97:103 (25:41, 35:9, 11:29, 26:24)
Олимпиакос (Гърция) - ЦСКА Москва (Русия) - 72:59 (20:15, 13:19, 21:4, 18:21)
Баскония (Испания) - АСВЕЛ Вильорбан (Франция) - 79:65 (20:13, 19:24, 23:14, 17:14)

Анадолу Ефес води в класирането с 21 победи и 3 загуби, следван от Реал Мадрид с 18/6, Барселона със 17/6, ЦСКА Москва с 16/8, Макаби Тел Авив с 15/8, Панатинайкос с 13/10, Фенербахче с 11/12, Валенсия Баскет с 11/12 и други.