Олимпиакос записа страхотна победа с 88:83 над европейския шампион Реал Мадрид в мач от редовния сезон в Евролигата.

10-кратният шампион на Европа бе в ролята на изоставащ в хода на почти целия двубой и въпреки силната трета четвърт не може да стигне до успеха в Гърция. След първото полувреме Олимпиакос водеше с 11 точки, но този аванс бе напълно заличен в третата част. В последните 10 минути обаче гръцкият гранд все пак стигна до успеха.

Принос за победата обаче нямаше Александър Везенков, който бе един от двамата в състава на Олимпиакос без записано време на паркета.

Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен с 23 точки, а Василис Спанулис се отчете с 20. Янис Стрелникс добави 15, а Зак Лидей завърши с 12.

За Реал с най-много точни, 16, се отличи Джейсии Керъл. Факундо Кампацо вкара 14, а Руди Фернандес 12.

За "белия балет" това бе първа загуба през сезона, а Олимпиакос вече е с положителен актив от 5 победи и 4 загуби.

Анадолу Ефес победи Дарушафака с 93:88, а Фенербахче се справи със 74:70 срещу Макаби Тел Авив.