Панатинайкос победи Олимпиакос с 93:80 (21:23, 20:25, 26:14, 26:18) в гръцкото дерби от шестия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Играчите на Олимпиакос водеха с 48:41 на почивката, но символичните домакините изиграха силно второ полувреме и стигнаха до крайния успех.

Българският национал Александър Везенков игра 11:38 минути за Олимпиакос и завърши с 2 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка. За победителите Лукас Лекавичиус се отличи със 17 точки. Най-резултатен за вицешампиона на Гърция беше Йоргос Принтезис с 26 точки.

В руската столица Москва Химки загуби от Барселона (Испания) с 80:87. Тома Юртел беше най-полезен за каталунците с 18 точки и 8 асистенции. По 16 точки добавиха Крис Сингълтън и Анте Томич. Българският национал Дий Бост се отличи с 9 точки, 3 асистенции, 1 отнета топка и чадър за 32:38 минути. За Химки най-резултатен беше Алексей Швед с 27 точки.

Жалгирис спечели гостуването си на Будучност със 72:60. Брандън Дейвис отбеляза 20 точки и спечели 5 борби за победителите. Ален Омич вкара 16 точки за домакините.

Фенербахче победи като гост Баскония със 74:72. Луиджи Датоме завърши с 16 точки за турския тим, който има пет победи и една загуба от началото на сезона.

Начало в класирането са Реал (Мадрид) и ЦСКА (Москва) с по 12 точки, следват Фенербаче с 11, Панатинайкос, Армани Милано, Барселона и Ефес с по 10 точки и други.