Отборът на Теодора Петрова, Бургос загуби и втория си мач след привличането на българката. Този път те загубиха като домакини на Санта Еулалия с 68-78.

Българката бе на резервната скамейка за началото на мача, но се появи в игра в последствие. Тя игра общо 21 минути и завърши с едва 3 точки и 4 борби, съобщава bulgarianbasket.com

Мачът започна доста добре за Бургос, които спечелиха първата част с 18-4. След това обаче нещата тръгнаха на зле за тях и авансът им бе стопен на 8 точки на почивката.В третата част гостенките съвсем обърнаха мача и дори поведоха с една точка преди последните десет минути. В тях защитата на домакините не бе на ниво, като позволи на съперничките да отбележат цели 30 точки и логично се стигна до тази загуба.

Клифетеана Милър бе най-резултатна за Бургос с 18 точки, като добави и 12 борби. За гостенките се отличиха Кристен Расмусен с 19 точки и 9 борби и Силвия Моралес със 17 точки и 7 асистенции.