Българката Екатерина Димитрова и нейният израелски тим Макаби Рамат Хен взеха втора победа и първа като домакин в местния шампионат след като показаха две различни лица на терена. Отборът на националката разби Апоел Тел Авив с 85:64 точки в третия кръг, а Катето завърши с 6 точки, 1 борба и 1 асистенция за 18 минути на терена. Най-резултатна за Макаби Рамат Хен бе Едуина Браун, която вкара 23 точки, а Кайша Тери отбеляза 22 за успеха, с който съставът се изкачи на трето място във временното класиране, но това никак не бе толкова лесно.

Гостенките започнаха по-убедително снощната среща и поведоха с 26:18 след 10 минути игра, а на почивката Димитрова и съотборничките й губеха също с 8 точки. Макаби Рамат Хен обаче показа коренно различен облик през второто полувреме като взе третата четвъртина с 26:15 точки, а през последните 10 минути буквално сгази съперника и му позволи да отбележи само 8 точки срещу 27 в своя полза. Наставникът на Макаби Рамат Хен сподели пред израелските медии, че на почивката просто е казал на състезателките си, че резултатът говори само по себе си, че се чувства засрамен и сигурно и момичетата също, така че всичко зависи от тях.

Макаби Рамат Хен приема друг от лидерите Елизур Рамла в следващия кръг на 29-ти октомври.