Българският национал Ибрахим Джабер изигра поредния си добър мач за Лотоматика Рома в италианското баскетболно първенство, този път за успех с 99:84 над Анжелико Биела. В собствената „ПалаЛотоматика” римляните поведоха с 2-1 победи в четвъртфиналната серия от плейофите и са само на още една от класиране за полуфинал.

След като допуснаха да бъдат изненадани във втората среща, днес Джабер и съотборниците му бяха на ниво и бързо показаха кой е фаворита в двойката. Те имаха само пет точки преднина след първата част, но на почивката вече бяха с комфортен аванс от 21 точки.

Ибрахим Джабер бе титуляр и игра 30 минути за Лотоматика. Най-постоянният роден национал този сезон завърши със седем точки, седем борби и пет асистенции, макар и това да не бе най-добрият му ден. Италианският национал Луиджи ДаТоме реализира 17 точки, колкото имаше и Андре Хътсън.

Мач №4 е в неделя, а ако се стигне до решителен пети двубой, той ще е във вторник.