Симеон Найденов изигра и първия си домакински мач за Простейов, след като миналата седмица крилото дебютира за новия си тим при загубата като гост на Геофин Нови Жичин.

Снощи българинът и съотборниците му се изправиха срещу основния фаворит за титлата Нимбурк и загубиха с 57:70 точки, като Найденов игра 11 минути, през които не успя да се разпише, предаде bulgarianbasket.com.

Отлично за Простейов игра бившият център на Черно море Александър Боич. Той бе най-резултатният играч на терена със 17 точки.

След изиграни 16 кръга от първенството Нимбурк има само една загуба, а Простейов е на второ място с 3 поражения.

Във вторник Симеон Найденов и Простейов приемат последния отбор в класирането БК Усти над Лабем.

Йордан Бозов отбеляза 9 точки при загубата на неговия тим Бургос от Канария със 79:82 (21:11, 14:28, 16:12, 28:31) в мач от 13-ия кръг на втора испанска дивизия.

Българският национал бе на терена 18 минути, за които добави към своята статистика 2 асистенции и 1 борба. След тази загуба Бургос е на 16-о място във временното класиране с 3 победи и 10 загуби.