Гръцкият Олимпиакос разби със 90:73 Макаби Тел Авив у дома в мач от 11-ия кръг на Евролигата.

Успехът бе седми за гранда от Пирея в турнира през този сезон, както и седми пореден в Гърция. Макаби е със същия актив – 7:4. Двата тима делят пето-шесто място във временното класиране.

Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен мач за своя отбор. Той бе в основата на силния старт на Олимпиакос, с който пречупи съперника си. За малко над 23 минути на паркета крилото вкара 15 точки, хвана 4 борби и направи 6 асистенции.

БГНЕС
15 снимки

Олимпиакос поведе с цели 27 точки разлика за 10 минути игра – 35:8, с което предреши крайния изход в срещата, а Макаби не успя да застраши водачеството на домакините до края. На почивката резултатът бе 51:26, а преди последната четвърт гръцкият състав водеше със 71:45.

Костас Слукас беше най-резултатен за победителите с 18 точки. Още 17 добави Тайлър Дорси.  Шакийл Маккисик завърши с 14 точки, а Мустафа Фол се отчете с дабъл-дабъл – 12 точки и 11 борби.

За Макаби Джеймс Нънали вкара 14 точки, а още 10 добави Роман Соркин.