Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Промитеас със 102:72 (20:18, 26:13, 29:22, 27:19) като гост във втория мач от полуфиналните плейофи в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Така тимът на Олимпиакос поведе с 2:0 успеха в серията, в която се играе до три победи от пет възможни срещи. Третият двубой е в събота, 4 юни в Пирея.

Александър Везенков отново изигра силен мач за Олимпиакос и завърши като най-резултатен. Националът реализира 20 точки, 10 борби и 2 асистенции за 25 минути на терена. Хасан Мартин добави 17 точки, 6 борби и 2 асистенции за успеха на гостите.

След сравнително равностойна първа част, баскетболистите на Олимпиакос поеха инициативата и поведоха с 46:31 до почивката, а след 30 минути резултатът бе 75:53.

За домакините от Промитеас Маркъс Фостър отбеляза 19 точки.