Александър Везенков поведе Олимпиакос към нова победа в Евролигата. Грандът от Пирея срази с 82:71 като гост Байерн Мюнхен. Двубоят беше от 8-ия кръг в Евролигата. Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката гостите имаха аванс от 34:40.

Олимпиакос дръпна през третата част, а в средата на последната баварците се приближиха до своя съперник на 4 точки след серия от 11:0. В крайна сметка гърците бяха по-добри в последните минути и закономерно стигнаха до победата.

Александър Везенков беше най-добър за победителите, като завърши срещата с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби. Българинът добави и 4 асистенции, като завърши с коефициент от полезно действие - 43, което е нов рекорд за крилото. Мустафа Фал завърши с 16 точки за победителите, а Костас Слукас добави още 13 точки.

За Байерн Огньен Ярамаз вкара 12 точки, а Айзък Бонга остана с 11 точки.

Олимпиакос остава на второ място във временното класиране с 6 победи и 2 поражения. Байерн е предпоследен с 2 успеха и 6 поражения.