Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговия Олимпиакос допуснаха поражение от АСВЕЛ Вильорбан със 75:77 (28:18, 19:13, 14:19, 14:27) като гост във Франция в среща от 14-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Поражението бе пето за гръцкия гранд и трето поредно като гост. Олимпиакос заема четвърто място във временното класиране, а отборът на АСВЕЛ е 13-ти след третия си пореден и общо шести успех от 14 изиграни мача.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за Олимпиакос, завършвайки с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции за 32 минути на терена.

Гостите от Атина отново стартираха много силно и поведоха с 28:18 след първите 10 минути, през втората част разликата достигна 20 точки, а на почивката авансът на баскетболистите на Олимпиакос бе 47:31. През второто полувреме обаче те отбелязаха общо само 28 точки. Домакините заиграха по-добре в защита и постепенно намалиха изоставането си. Преди последната четвърт резултатът бе 61:50 в полза на гръцкия тим. АСВЕЛ Вильорбан изравни за 70:70 при оставащи две минути и половина в мача и след наказателни удари на Нандо дьо Коло, тимът поведе със 74:73. Последва кош на Янулис Ларендзакис 30 секунди преди края за 75:74 в полза на гостите, но Амин Нуа вкара тройка в последната секунда и донесе успеха на френския отбор.

Шарл Каюди и Джона Матюс отбелязаха по 14 точки за АСВЕЛ, а за Олимпиакос Айзея Канън добави 14.

В следващия кръг от Евролигата Олимпиакос ще приеме сърбския Цървена звезда на 22 декември, а този уикенд в Гърция предстои Мачът на звездите в местното първенство, като Александър Везенков ще бъде капитан на един от отборите.