Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи АЕК със 111:71 (31:27, 29:11, 28:20, 23:13) като домакин в Атина в среща от 11-ия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Успехът бе 11-и пореден за Олимпиакос, който остава лидер във временното класиране, докато АЕК допусна пета загуба.

Александър Везенков бе титуляр и реализира 15 точки, 1 борба, 4 асистенции и 2 отнети топки за 20 минути на терена.

Домакините водеха през цялото време в мача срещу АЕК като на почивката резултатът бе 60:30, а след 20 минути игра – 88:58. Най-голямата разлика достигна 41 точки.

Айзея Канън бе най-резултатен за Олимпиакос с 24 точки, а Янулис Ларендзакис добави 17 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За АЕК с 18 точки и 10 борби се отчете Акил Мичъл

В следващия кръг от гръцкия шампионат тимът на Олимпиакос ще посрещне Аполон Патра на 16 януари, но преди това има две гостувания в Евролигата – на Монако на 10 януари и на Виртус Болоня два дни по-късно.

Автор: Кремена Младенова/ БТА