Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, допусна поражение като гост на Цървена звезда със 76:81 (15:19, 23:17, 15:20, 23:25) в среща от 14-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже в сръбската столица Белград.

Гръцкият гранд прекъсна серията си от три поредни победи и претърпя пета загуба от началото на сезона. Цървена звезда записа втори пореден и общо шести успех от 14-те си двубоя до момента.

Александър Везенков бе сред най-полезните за Олимпиакос и завърши с 12 точки, 3 борби и 2 асистенции за 26 минути на терена, а най-резултатен за гостите бе Тайлър Дорси с 18 точки и 2 борби.
Никола Калинич поведе съотборниците си от Цървена звезда към победата с 25 точки, 4 борби и 6 асистенции, а с 12 точки и 8 борби се отчете Лука Митрович.

Домакините започнаха по-уверено и поведоха с 19:15 в края на първите 10 минути, но с добра втора четвърт Олимпиакос взе малък аванс на почивката - 38:36. През второто полувреме двата състава продължиха да си разменят водачеството, но

Цървена звезда имаше преимущество и дръпна с 56:53 преди последната част. Гостите се опитаха да противодействат, но във финалните 3 минути сръбският тим заслужи успеха.

В следващия кръг на Евролигата на 15 декември Олимпиакос приема Байерн Мюнхен, а Цървена звезда е домакин на Барселона.

В друг мач от 14-ия кръг турският Фенербахче победи като гост Зенит Санкт Петербург с 86:80 (16:18, 24:23, 21:21, 25:18). Успехът бе втори пореден и общо пети за гранда от Истанбул, а Зенит инкасира шеста загуба.
Най-резултатен за победата на гостите бе Ян Весели с 32 точки и 5 борби.