Олимпиакос се върна на победния път в Евролигата. Грандът от Пирея срази със 77:70 Барселона в Атина в дербито на 27-ия кръг на турнира. Успехът беше достатъчен на гърците поне временно да излязат на върха във временното класиране.

Българският национал Александър Везенков вкара 13 точки и хвана 7 борби за малко повече от 23 минути на паркета.

Сблъсъкът започна силно за гостите, които поведоха с 20:11 след първата червърт. Олимпиакос затегна защитата и успя да стигне до обрат още до почивката - 29:27. Домакините продължиха да увеличават аванса си, като след 30 минути игра бяха напред с 50:45. През последната част гърците имаха дори двуцифрен аванс, а Барселона нямаше сили за повече, освен да свали пасива си до 7 точки 0 77:70.

Най-резултатен за победителите беше Шакийл МакКисик със 16 точки. Още 14 точки добави Янулис Ларенцакис, а Костас Папаниколау завърши с 8 точки. За Барселона Никола Миротич реализира 19 точки, а Нико Лапровитола завърши с 15 точки.

Олимпиакос временно излезе начело във временното класиране с 19 победи и 8 загуби. Барселона е втори с 18 успеха и 9 поражения.