Олимпиакос се наложи над Жалгирис с 84:73 в Каунас и на теория си осигури мястото в Топ 8 на Евролигата, а освен това направи важна крачка към домакинско предимство в плейофите.

Александър Везенков направи страхотно второ полувреме и бе най-добър в решаващите моменти. Той игра 32 минути за 16 пункта с отлична успеваемост за две точки. Мачът бе от 19-я кръг, отложен преди време. Двубоят предложи много емоции и равностойна игра и се реши едва в последните минути.

Почивката дойде при 39:39, а след почивката продължи размяната на кошове. Преди последната част резултатът бе 59:58 и всичко остана за финала. Олимпиакос направи силна серия до средата на частта, а с три минути до сирената тройка на Везенков направи аванса двуцифрен и до голяма степен реши нещата.